Sogn (Herred)DatoKirkedistrikt (Herred)DatoUdskilt fra (Kommentar)
Abel Catrines Stiftelse1949  (ophørt)
Absalon01.10.1917  Sankt Matthæus
Absalon02.12.2012  (ophørt)
Advent01.10.1942  Brønshøj, Grøndal, Vanløse
Aldersro27.09.1908  Sion, Sankt Stefan
Aldersro01.04.1956  Sankt Johannes
Allehelgen03.11.1924  Nathanael, Sundby
Alleshave01.10.2010.Alleshave09.12.1928Bregninge (fælles kirkebog)
Allinge-Sandvig01.04.1923  Allinge-Sandvig Landdistrikt (Olsker nordre del)
Allinge-Sandvig01.04.1970  Allinge
Alsønderup07.04.1809  Annisse
Alsønderup07.07.1809  Lille Lyngby
Alsønderup19.10.1904  Esbønderup
Alsønderup26.10.1938  Hillerød og Frederiksborg Slot
Anna01.10.1912  Sankt Stefan (østre del)
Ansgar10.09.1933  Grøndal, Kapernaum
Ansgar01.04.1954  Mariendal
Antvorskov30.11.1997  Slagelse Sankt Peder
Apostelkirken01.04.1905Sankt Matthæus 324.11.1901Sankt Matthæus
Apostelkirken02.12.2012  (ophørt)
Avedøre01.01.1965Avedøre08.03.1964Brøndbyøster
Bagsværd01.04.1950Bagsværd11.04.1947Gladsaxe (kirkebog fra 1949)
Bakkendrup01.04.1972  Hallenslev
Bandholm07.10.1881  Østofte
Bellahøj01.04.1963  Ansgar, Brønshøj, Utterslev
Bethlehem01.01.1918  Helligkors
Birkerød01.02.1902  Blovstrød
Bispebjerg30.11.1927  Brønshøj
Bistrup22.09.1963  Birkerød
Blovstrød01.02.1902  Birkerød (Isterød)
Blovstrød01.04.1938  Usserød
Blågård09.08.1905  Helligkors, Sankt Johannes
Blågård28.11.1999  (ophørt)
Blågården28.11.1999  Blågård, Brorson, Helligkors (sammenlægges)
Boeslunde01.04.1938  Skælskør
Boholte01.10.1979Boholte01.12.1977Køge
Brorson01.04.1905Helligkors 201.01.1901Helligkors
Brorson01.04.1954  Sankt Thomas
Brorson28.11.1999  (ophørt)
Brøndby Strand01.11.1973  Brøndbyvester
Brøndbyøster12.03.1893  Glostrup (Avedøre by)
Buddinge01.01.1969  Gladsaxe
Buerup01.01.1921Buerup04.12.1887Sæby (kirkebog fra 1913)
Christian (København)01.06.1901  Vor Frelser
Christian (København)08.03.1905  Nathanael
Christian (København)01.08.1930  Sundby
Christian (Lyngby)14.12.1941Lyngby Vestre22.04.1933Lyngby (kirkebog fra 1941)
Christiansborg Slot01.08.1930  Helligånd, Vor Frue, Christian
Christiansborg Slot01.07.1965  (Ophørt)
Citadel01.10.1902  Sankt Jakob
Citadel01.01.1916  Sankt Jakob
Citadel08.02.1923  David
Citadel01.08.1930  Frihavn, Rosenvænget
David16.11.1910  Sions Søndre (navneændring)
David01.08.1931  Sion
David30.11.2008  (ophørt)
David Østre08.02.1923  David
Dragør09.11.1954Dragør26.04.1885Store Magleby (kirkebog fra 01.03.1887)
Dyssegård01.04.1938Vangede Søndre26.11.1933Vangede, Gentofte
Egebæksvang01.01.1928Egebæksvang12.04.1919Tikøb
Elias17.05.1908Sankt Matthæus 401.01.1904Sankt Matthæus
Elias01.01.2013  (ophørt)
Emdrup01.04.1947  Bispebjerg
Endeslev01.04.1972  Herfølge, Sædder
Enghave21.12.1924  Kristkirken Søndre (navneændring)
Enghave30.08.1925  Valby (grænseændring)
Enghave02.12.2012  (ophørt)
Engholm01.01.1995  Lynge, Uggeløse
Everdrup01.04.1950  Snesere
Filip27.10.1907  Sundby
Filip31.10.1927  Kastrup
Filip01.08.1946  Simon Peter
Flintholm20.03.1949  Lindevang
Fløng01.04.1971  Roskilde Dom
Freden01.04.1905Nazaret 226.08.1903Nazaret
Freden01.04.2004  (ophørt)
Freden-Nazaret01.04.2004  Freden, Nazaret (sammenlagt)
Frederik03.08.1894  Garnison
Frederik01.04.1905  Sankt Paul
Frederik01.08.1930  Trinitatis
Frederiks Tyske Kirke04.12.1886  (ophørt)
Frederiksberg01.03.1737  Vor Frue (Vesterbro)
Frederiksberg01.04.1954  Kristkirken
Frederiksberg Slot01.01.1982Frederiksberg Slot24.01.1932Frederiksberg (kirkebog fra 1981)
Frederiksborg Slot1973  Hillerød og Frederiksborg Slot (separate kirkebøger fra ca. 1870)
Frederiksholm28.03.1922  Jesuskirken
Frederiksholm17.07.2005  (ophørt)
Frederikssund01.01.1868  Ude Sundby (indlemmes)
Frederiksværk18.06.1931Frederiksværk21.05.1911Vinderød (kirkebog 1805-1821, og fra 1908)
Frihavn16.04.1905  Sankt Jakob
Frihavn01.05.1931  Rosenvænget, Sankt Jakob
Frihavn30.11.2008  (ophørt)
Gadevang01.10.2010.Gadevang17.01.1904Nødebo (fælles kirkebog), Frederikborg slot, Tjæreby, Alsønderup, Esbønderup
Gammel Holte09.11.1966Gammel Holte06.09.1958Vedbæk
Garnison01.07.1805  Sankt Nikolaj
Garnison01.08.1930  Sankt Paul, Trinitatis
Gedser01.10.2010.Gedser28.03.1915Gedesby (kirkebog 1922-31.12.1977)
Gethsemane01.04.1905Sankt Matthæus 201.01.1901Sankt Matthæus
Gethsemane02.12.2012  (ophørt)
Gilleleje25.09.1936  Græsted
Godthåb01.10.1909  Mariendal, Sankt Lukas, Sankt Thomas, De Classenske Boliger
Grøndal27.01.1922  Brønshøj
Grøndal27.07.1934  Brønshøj
Grøndal01.04.1954  Mariendal
Grøndalslund01.01.1958  Rødovre
Grønholt01.07.1970  Nødebo
Grønnevang01.01.1995  Præstevang
Gurre01.10.2010Gurre19.06.1918Tikøb (fælles kirkbog)
Gyrstinge01.04.1937  Fjenneslev
Gørlev23.10.1957  Bakkendrup
Hagested01.10.1936  Grevinge
Halskov18.02.1968  Korsør
Hans Egede01.06.1930  David Østre (navneændring)
Hans Egede01.05.1931  Rosenvænget
Harald01.03.1968  Gladsaxe
Hareskov01.10.2010Hareskov18.08.1929Værløse (fælles kirkebog)
Havrebjerg23.10.1970  Hejninge (navneændring)
Hedehusene01.10.1973  Høje Tåstrup
Hellerup01.10.1901  Gentofte
Helleruplund27.02.1949  Hellerup, Gentofte, Dyssegård
Helliggeist01.07.1805  Sankt Nikolaj
Helligkors19.01.1890  Sankt Johannes, Sankt Stefan
Helligkors01.04.1905Helligkors 101.01.1901Helligkors
Helligkors28.11.1999  (ophørt)
Helligånd12.04.1881  Helliggeist (navneændring)
Helligånd13.05.1908  Vor Frue, Sankt Matthæus
Helligånd01.08.1930  Trinitatis
Helligånd01.07.1965  Christiansborg Slot
Helsinge01.02.1902  Alsønderup
Helsingør Sankt Mariæ01.09.1819  Helsingør
Helsingør Sankt Olai01.09.1819  Helsingør
Helsingør Sthens01.12.1977  Helsingør sankt Olai, Egebæksvang
Hendriksholm19.11.1961  Rødovre
Herlev01.04.1921  Gladsaxe
Hillerød1973  Hillerød og Frederiksborg Slot (separate kirkebøger fra ca. 1870)
Hillerød og Frederiksborg Slot16.09.1803  Nørre Herlev
Himmelev05.09.1871  Roskilde Adelige Jomfrukloster (opslugt)
Hof og Slot01.06.1926  (ophørt)
Holbæk19.05.1893  Tveje Merløse
Holbæk Sankt Nikolaj1945-1949  Holbæk (navneændring)
Holmen01.07.1805  Sankt Nikolaj
Holmen01.06.1878  Garnison (Nyhavn, Nytorv)
Holmen01.07.1965  Christiansborg Slot
Holsted03.12.2000  Herlufsholm
Humlebæk01.04.1933Humlebæk12.08.1903Asminderød
Husum01.09.1928  Brønshøj
Husumvold01.04.1951  Husum
Hylleholt01.01.1880Hylleholt08.09.1878Fakse
Hyltebjerg01.01.1946  Vanløse
Højdevang23.01.1935  Sundby
Hørsholm14.01.1784  Birkerød
Hørsholm03.07.1853  Søllerød
Hørsholm01.04.1938  Usserød, Birkerød, Blovstrød
Hørsholm01.04.1964  Birkerød, Karlebo
Islands Brygge01.01.1916  Christian
Islebjerg01.04.1979  Frederikssund
Islev15.01.1950  Rødovre
Jersie01.04.1970  Solrød
Jesuskirken01.05.1902Jesuskirken15.11.1891Hvidovre (kirkebog fra 1818 Valby skoledistrikt)
Johannes Døber01.04.1941  Timotheus, Valby
Jægersborg07.12.1941  Gentofte
Kalundborg Vor Frue1972-1977  Kalundborg (navneændring)
Kalvehave01.04.1952  Øster Egesborg
Kapernaum01.07.1902Utterslevmark15.09.1895Sankt Stefan (kirkebog fra 1878)
Kapernaum05.10.1906  Brønshøj (grænseændring)
Karlebo01.04.1938  Usserød
Karlslunde01.04.1954  Greve
Karlslunde01.04.1970  Karlstrup
Karlslunde Strand01.06.1978Karlslunde Strand06.06.1971Karlslunde
Kastrup (sokkelund)01.01.1918Kastrup19.10.1907Tårnby, Store Magleby (kirkebog fra 1907)
Kildevæld05.09.1928  Aldersro, Sion
Kildevæld11.10.1930  Aldersro, Sion (grænseændring)
Kingo16.05.1910  Sankt Stefan Nordre (navneændring)
Kingo30.11.2008  (ophørt)
Kingo-Samuel30.11.2008  Kingo, Samuel
Kokkedal01.12.1989  Hørsholm
Korsvejen13.05.1973  Kastrup, Tårnby
Korsør01.04.1922  Tårnborg
Korsør01.04.1950  Tårnborg
Kristkirken25.04.1900  Sankt Matthæus
Kristkirken02.12.2012  (ophørt)
Kristkirken Søndre07.08.1923  Kristkirken
Kværkeby16.02.1836  Gørslev
Købelev02.06.1792  Sandby
Køge Sankt Nikolaj01.04.1963  Herfølge
Landet30.08.1775  Ågeby
Langø01.10.2010Langø15.09.1901Kappel (fælles kirkebog)
Lillerød01.04.1970  Hillerød og Frederiksborg Slot
Lindehøj05.10.1969  Herlev
Lindevang05.11.1926  Frederiksberg, Solbjerg
Lindevang15.04.1953  Solbjerg
Lumsås01.10.2010Lumsås31.08.1896Højby (fælles kirkebog)
Lundehus13.11.1938  Bispebjerg
Lundtofte01.01.1932Lundtofte30.10.1921Lyngby (kirkebog fra 01.01.1930)
Lynge01.04.1972  Haldagerlille
Magleby Stevns05.07.1917  Magleby (navneændring)
Maglegård01.07.1918  Hellerup, Gentofte
Margrethe01.03.1965  Vigerslev
Maria31.05.1909Sankt Matthæus 401.01.1904Sankt Matthæus
Maria02.12.2012  (ophørt)
Maribo01.04.1950  Hunseby
Maribo01.04.1963  Hunseby
Maribo01.04.1970  Maribo, Maribo Land (sammenlægges)
Mariendal07.09.1905  Sankt Thomas
Mariendal01.01.1907  Sankt Thomas
Mariendal01.10.1909  Sankt Thomas
Mariendal01.04.1954  Ansgar
Marvede11.02.1818  Hyllinge (Brorup by)
Mosede03.09.1978  Greve
Mørdrup01.07.1977  Egebæksvang
Mørkhøj14.02.1960  Gladsaxe
Mårum01.02.1902  Alsønderup
Nakskov01.04.1921  Nakskov Land (opsluges) (fælles kirkebog)
Nakskov01.04.1943  Branderslev
Nakskov01.04.1955  Branderslev
Nakskov Sankt Nikolaj01.05.1976  Nakskov (navneændring)
Nathanael19.03.1899  Sundby (nordre del)
Nazaret01.11.1900  Sankt Johannes
Nazaret01.04.1905Nazaret 126.08.1903Nazaret
Nazaret01.04.2004  (ophørt)
Ny Holte01.11.1959  Søllerød
Nygård01.06.1979Nygårdskirken01.10.1972Brøndbyøster
Nykøbing01.04.1904  Idestrup
Nyord16.12.1846  Stege Land
Nyvang20.08.1967  Kalundborg
Nærum01.04.1961Nærum06.09.1958Vedbæk (kirkebog fra 1961)
Nærum01.04.1961  Søllerød
Næstved Sankt Morten01.10.1923  Næstved Sankt Morten Land (opslugt)
Næstved Sankt Morten06.02.1941  Næstved Sankt Peder
Næstved Sankt Peder01.10.1924  Herlufsholm (grænseændring)
Næstved Sankt Peder01.10.1924  Næstved Sankt Peder Land (opslugt)
Nøbbet01.10.2010Nøbbet18.10.1908Horslunde (fælles kirkebog)
Nødebo14.05.1904  Hillerød og Frederiksborg Slot, Alsønderup, Esbønderup, Tjæreby
Nørre Herlev12.10.1917  Herlev (navneændring)
Nørrevang26.11.1989  Slagelse Sankt Mikkel
Opstandelseskirken01.12.1984  Herstedvester
Ordrup01.01.1891Ordrup23.07.1876Gentofte
Ottestrup01.04.1972  Slagelse Sankt Mikkel
Pederstrup01.01.1975  Ballerup
Præstebro20.03.1966  Herlev
Præstevang16.09.1962  Hillerød og Frederiksborg Slot
Præstø01.07.1920  Skibbinge
Præstø01.01.1924  Skibbinge
Præstø01.04.1954  Skibbinge
Radsted01.04.1946  Sakskøbing
Reersø01.10.2010Reersø10.07.1904Kirke Helsinge (fælles kirkebog)
Rigshospitalet03.09.1910  Frederiks Hospital (navneændring) (kirkebog til 1977)
Ringsted01.04.1966  Ringsted Land (opslugt)
Risbjerg01.06.1952  Hvidovre
Rosenvænget01.10.1912  Sankt Jakob
Rosenvænget01.05.1931  Sankt Jakob
Rosenvænget30.11.2008  David, Frihavn, Rosenvænget (sammenlægges)
Roskilde Dom01.04.1971  Fløng
Roskilde Søndre01.04.1965  Roskilde Dom
Roskilde Søndre14.04.1974  Roskilde Dom
Roskilde Vor Frue01.04.1974  Roskilde Søndre
Rungsted01.02.1971  Hørsholm
Rødby01.07.1920  Sædinge
Rødbyhavn01.11.1972  Rødby
Rødovre01.04.1940  Hvidovre
Rønnevang05.09.1976  Tåstrup Nykirke
Sakskøbing01.04.1946  Radsted
Sakskøbing01.04.1948  Sakskøbing Land
Sakskøbing01.04.1970  Sakskøbing, Sakskøbing Land (sammenlægges)
Samuel01.10.1923  Simeon
Samuel30.11.2008  (ophørt)
Sankt Andreas24.09.1898  Sankt Johannes Søndre (navneændring)
Sankt Jakob23.06.1878  Sankt Johannes (Østerbro)
Sankt Jakob01.05.1931  Aldersro, Sion
Sankt Johannes25.08.1861  Trinitatis, Vor Frue
Sankt Johannes30.05.1877  Trinitatis, Vor Frue
Sankt Johannes Nordre01.01.1896  Sankt Johannes
Sankt Johannes Søndre01.01.1896  Sankt Johannes
Sankt Johannes24.09.1898  Sankt Johannes Nordre (navneændring)
Sankt Johannes30.11.2008  (ophørt)
Sankt Jørgen01.03.1979  Næstved Sankt Morten
Sankt Lukas30.05.1897  Frederiksberg
Sankt Lukas01.10.1909  Sankt Thomas
Sankt Lukas01.05.1931  Godthåb
Sankt Lukas11.11.1935  Sankt Thomas
Sankt Markus09.11.1902  Frederiksberg
Sankt Matthæus07.11.1880  Frederiksberg
Sankt Matthæus17.05.1908Sankt Matthæus 101.01.1901Sankt Matthæus
Sankt Matthæus02.12.2012  (ophørt)
Sankt Paul18.02.1877Trinitatis Nordre05.05.1858Trinitatis
Sankt Paul18.02.1877  Holmen (Nyboder)
Sankt Paul01.08.1930  Citadel, Østervold
Sankt Povl06.04.1968  Korsør (navneændring)
Sankt Stefan26.12.1874  Sankt Johannes, Brønshøj
Sankt Stefan09.06.1876  Sankt Johannes
Sankt Stefan01.04.1905Sankt Stefan 101.04.1902Sankt Stefan
Sankt Stefan Nordre19.09.1908  Sankt Stefan
Sankt Stefan Søndre19.09.1908  Sankt Stefan
Sankt Stefan16.05.1910  Sankt Stefan Søndre (navneændring)
Sankt Thomas06.02.1898  Frederiksberg
Sankt Thomas01.05.1931  Mariendal, Sankt Markus
Sankt Thomas11.11.1935  Sankt Lukas
Sankt Thomas01.04.1954  Brorson
Simeon01.04.1905Sankt Stefan 201.04.1902Sankt Stefan
Simeon30.11.2008  (ophørt)
Simeon-Sankt Johannes01.01.2010  Simeon, Sankt Johannes
Simon Peter01.04.1935  Filip
Sion27.09.1896  Sankt Jakob (nordre del)
Sions Nordre19.09.1908  Sion
Sions Søndre19.09.1908  Sion
Sion16.11.1910  Sions Nordre (navneændring)
Sjælør01.09.1949  Frederiksholm
Sjælør17.07.2005  (ophørt)
Skelgård08.11.1988  Tårnby
Skoven01.10.2010Skoven28.11.1897Dråby (kirkebog fra 01.01.1905)
Skovlunde01.08.1961  Ballerup
Skovshoved17.10.1915  Ordrup
Skælskør01.07.1919  Eggeslevmagle
Skælskør01.04.1931  Eggeslevmagle
Skælskør01.04.1932  Boeslunde
Skælskør01.04.1935  Eggeslevmagle
Skælskør01.04.1938  Boeslunde
Slagelse Sankt Mikkel01.04.1970  Slagelse Sankt Mikkel Land (opslugt) (fortrinsvis fælles kirkebog)
Slagelse Sankt Mikkel01.04.1970  Slagelse Sankt Peder
Slagelse Sankt Peder01.04.1970  Slagelse Sankt Peder Land (opslugt) (fælles kirkebog)
Slagelse Sankt Peder01.04.1970  Slagelse Sankt Mikkel
Slagelse Sankt Peder01.04.1975  Slots Bjergby
Snesere01.04.1950  Hammer
Snoldelev01.04.1971  Roskilde Vor Frue
Solbjerg (Frederiksberg)08.06.1908  Frederiksberg, Sankt Lukas
Solbjerg (Frederiksberg)01.05.1931  Frederiksberg
Solvang26.09.1976  Højdevang
Sorgenfri18.12.1966  Virum
Sorgenfri22.03.1968  Virum (Frederiksdal)
Stengård30.09.1962  Gladsaxe, Bagsværd
Stengård22.03.1968  Bagsværd
Stensby01.01.1979Kalvehave Vestre03.05.1891Kalvehave
Store Heddinge29.04.1967  Store Heddinge Land (fælles kirkebog)
Stormark02.12.1962  Nakskov
Strandmark12.03.1948  Hvidovre
Stubbekøbing01.04.1922  Åstrup
Sundby08.07.1878  Tårnby
Sundkirken01.01.1946  Filip, Simon Peter
Svinø01.10.2010Svinø28.10.1900Køng (kirkebog 31.05.1918-01.01.1952)
Sydhavn17.07.2005  Frederiksholm, Sjælør (sammenlagt)
Sædder01.04.1972  Vollerslev
Sædder01.10.1977  Tureby
Søborggård01.08.1921Søborg26.12.1914Gladsaxe (kirkebog fra 16.05.1917)
Søborggård01.11.1968  Gladsaxe
Søborggård01.07.1969  Gladsaxe
Søborgmagle23.05.1968  Søborggård
Tagensbo01.06.1946  Bispebjerg, Kapernaum
Timotheus01.10.1912  Valby (vestre del)
Tingbjerg01.09.1984  Husumvold
Tjæreby12.05.1942  Nørre Herlev
Tjæreby01.04.1964  Hillerød og Frederiksborg Slot
Torslunde (Smørum)01.04.1955  Reerslev
Torup01.04.1975  Rørvig (Hesselø)
Trinitatis01.07.1805  Sankt Nikolai
Trinitatis01.08.1930  Vor Frue, Sankt Andreas
Tårbæk01.01.1907  Lyngby
Tårs01.04.1963  Sakskøbing Land
Tårs01.04.1964  Sakskøbing Land (grænseændring)
Tåstrup Nykirke01.07.1918Tåstrup Nykirke15.12.1907Høje Tåstrup
Uggerløse25.06.1866  Tostrup (Ubberup By)
Ullerød01.05.1972  Frederiksborg Slot, Tjæreby
Usserød01.05.1929  Birkerød, Karlebo, Blovstrød
Usserød01.04.1938  (ophørt)
Utterslev (Sokkelund)01.12.1938  Brønshøj
Uvelse01.07.1970  Uggeløse
Valby (Sokkelund)28.03.1922  Jesuskirken (navneændring)
Valby (Sokkelund)30.08.1925  Enghave (grænseændring)
Valby (Sokkelund)01.04.1941  Timotheus
Vallø Stifts Menighed15.06.1908  (ophørt)
Valløby15.06.1908  Vallø Stifts Menighed
Vangede01.03.1931Vangede23.05.1926Gentofte
Vangede01.04.1938Vangede Nordre26.11.1933Vangede
Vanløse01.08.1909  Brønshøj
Vanløse01.09.1928  Brønshøj
Vantore01.04.1970  Nysted Land (navneændring)
Vartov frie menighed31.08.1920  Vartov Hospital
Vartov Hospital31.08.1920  (ophørt)
Vedbæk11.11.1923  Søllerød
Vedbæk01.04.1941  Hørsholm
Vedbæk09.01.1950  Birkerød
Vesterbro02.12.2012  Absalon, Apostelkirken, Enghave, Gethsemane, Kristkirken, Maria, Sankt Matthæus (sammenlagt)
Vesterbro01.01.2013  Vesterbro, Elias (sammenlagt)
Vestervang01.11.1958  Helsingør Sankt Olai
Vigerslev01.04.1941  Timotheus
Villingerød01.10.2010Villingerød23.09.1906Esbønderup (fælles kirkebog)
Virum01.01.1942Virum-Frederiksdal22.04.1933Lyngby
Vor Frelser06.03.1905  Nathanael
Vor Frelser01.10.1973  Citadel (Trekroner, Prøvestenen, Mellemfortet)
Vor Frue01.07.1805  Sankt Nikolaj
Vor Frue13.05.1908  Sankt Matthæus
Vor Frue01.08.1930  Sankt Andreas
Vor Frue30.09.1942  Sankt Andreas
Vordingborg09.12.1936  Kastrup, Vordingborg Land
Vordingborg01.04.1948  Kastrup
Øde Førslev14.07.1904  Førslev (navneændring)
Øster Egesborg01.04.1952  Kalvehave
Østervold06.12.1903  Sankt Jakob
Østervold01.08.1930  Sankt Andreas
Ågeby30.08.1775  (ophørt)
Åkirkeby01.04.1910  Åker
Åkirkeby01.04.1920  Åker
Åkirkeby01.10.1921  Åker
Åkirkeby01.04.1928  Åker
Ålholm01.04.1941  Timotheus
  De Classenske Boliger25.05.1880Frederiksberg
  De Classenske Boliger01.10.1909(Ophørt)